LVIV CROISSANTS

Андрій Галицький

Засновник, співвласник компанії «Фаст Фуд Франчайзінг Груп» та торгової марки «Lviv Croissants»


“Сміливим фортуна сприяє!”


Історія заснування

Кожна справа починається з ідеї, і у моєму випадку також. Трохи більше трьох років тому відбулася подія, яка розгорнула нову сторінку в моєму житті.

 

Під час чергового фуд-тестінгу для нового меню одного з моїх закладів громадського харчування, в асортименті якої для дегустації були круасани (тоді, я не здогадувався, який бізнес можна розпочати, взявши за основу круасан), трапилась непередбачувана ситуація. Випадкове недотримання технології розморожування та випікання круасанів спричинило отримання надзвичайно смачних великих за розмірами круасанів, що надалі поклало основу успішному бізнесу ТМ «Львівські круасани».

 

5 березня 2015 року ми відкрили першу пекарню у місті Львові (проїзд Крива Липа, 9), якій немає аналогів на ринку послуг. Відкриття було напруженим, адже ми представляли новий формат швидкої їжі, який був невідомим для львівського споживача. В такі моменти все вирішує аудиторія. І нам дали зелене світло!

 

Масштабування бізнесу

Ми протягом короткого періоду відкриваємо ще чотири власні пекарні у Львові в різних локаціях (центр міста, неподалік вишів, біля офісного центру). Отримавши чудові обороти коштів, практично стабільний фудкост та відпрацювавши операційні процеси, я зрозумів, що цей формат можна масштабувати по всій країні. Але як це зробити? Відкривати власні заклади за межами Львова? Для мене це було неможливим через відсутність достатньої кількості коштів, які були би необхідні для швидкого масштабування мережі власних закладів. Також не було структури (команди) яка би могла системно керувати управителями-менеджерами пекарень в інших містах, а саме контролювати, мотивувати, вирішувати безліч операційних і організаційних питань, пов’язаних з діяльністю закладу.

 

Тому єдиним логічним рішенням було розвивати (масштабувати) мережу за допомогою моделі франчайзингу.

 

І це було вірне рішення, адже наші франчайзі–партнери (дай їм Боже здоров’я) − це найбільш мотивовані управителі-менеджери, тому що він їх власний, і вони інвестували власні кошти.

І варіанту, окрім того, щоб працювати на якість і нарощувати обороти, немає!

 

Ця стратегія дала мені та моїм партнерам можливість відкрити 25 пекарень ЛК в перший рік і 20 − в другий.

 

Маючи унікальний та новий продукт на ринку їжі, ми отримали швидкий успіх та швидке поширення мережі на території України. Франчайзингова мережа в кількості 25 пекарень у різних містах у перший рік потребувала постійної підтримки та допомоги в організації та координуванні роботи. Миттєво виникла потреба у формуванні команди, яка б щоденно супроводжувала діяльність пекарень наших партнерів.

 

Сильна команда, яка б об’єднувала усі напрямки діяльності цього бізнесу, і стала найбільшою складністю на шляху формування бренду на ринку. Ми пройшли це, і пройшли успішно. Сильна команда – це успіх бізнесу.

 


Місія та цінності

Наша місія — бути в числі кращих компаній України в напрямку «швидкої їжі». Дати гостю нашої мережі доступні ціни на смачний продукт та якісне обслуговування, а нашим партнерам стабільний дохід та бажання працювати під нашою торговою маркою.

 

Принципові цінності:

 • бути брендом,
 • приймати різноманіття як один з компонентів бізнесу,
 • застосовувати високі стандарти якості та обслуговування,
 • дарувати нашим гостям задоволення з кожним візитом у наші пекарні,
 • гарантувати відповідальність як запоруку відносин з партнерами та гостями,
 • приділяти максимально уваги нашим партнерам та гостям,
 • бути самокритичними,
 • продовжувати креативну та пристрасну роботу для народження нових ідей.

Унікальність

Бути унікальним на ринку їжі − не проста і повсякденна задача для власника бізнесу. Нам вдалось зламати стереотипи та бачення людей, що круасан − це лише солодка випічка з шоколадом чи джемом.

 

Ми поєднали непоєднувані смаки інгредієнтів та «поклали» цю смакоту у свіжовипечений круасан. Результат здивував нас та наших гостей цікавими фірмовими смаками, для прикладу: круасан «Амстердам» з оселедцем, моцарелою та соусом песто; «Львівський» – з яєчнею, салямі, сиром та свіжими овочами; круасан зі свіжим апельсином… І таких варіацій смаків у нашому меню безліч, на різні вподобання.

 

Також наша унікальність полягає

 • у швидкому приготуванні «з-під ножа», яке здійснюється під замовлення кожного гостя,
 • у свіжості інгредієнтів,
 • у доступності цін,
 • у любові до продукту з першого укусу.

Інсайти

Я відкрив для себе впевненість у тому, що в житті є можливим і реальним абсолютно все нове, що вигадується людьми.

 

Найбільш цікавим в цьому процесі є «створення» того, чого ще не має, а не копіювання готові ідеї.

 

От уявіть: у світі колись не було McDonald’s та Facebook, їх просто створили і тепер світ не уявляє свого повсякденного життя без них.

 

Так сталось і зі мною. У світі не було «Львівських» круасанів, не було можливим сотням тисяч українців їсти їх щодня, і не тільки.

 

Нашій компанії вдалось створити новий та унікальний продукт та масштабувати бізнес.


Умови франшизи

Наша франшиза є привабливою для українських підприємців, які мріють про бренд “під ключ”, які хочуть мати діло для душі та стабільний прибуток. Умови для франчайзі наступні:

 • договір комерційної концесії підписуємо на 5 років співпраці,
 • паушальний внесок 9 000$ незалежно від обраного класу пекарні,
 • роялті 3% від загального виторгу в місяць.
 • інвестиції та прибутки по класах пекарень:

клас «S»: площа 25-50 м.кв, інвестиції від 25 000$ в залежності від площі та технічного стану приміщення, прибуток від 1 500$ в залежності від площі приміщення;

 

клас «M»: площа 50-10 м.кв, інвестиції від 40 000$ в залежності від площі та технічного стану приміщення, прибуток від 3000$ в залежності від площі приміщення;

 

клас «L»: площа 100-150м.кв, інвестиції від 70 000$ в залежності від площі та технічного стану приміщення, прибуток від 4 500$ в залежності від площі приміщення

 

Географія

Ми присутні майже в усіх областях України і пишаємось таким стрімким розвитком та інтересом споживачів до нашого бренду.

 

На ринку франчайзингу наш бренд з 2016 року, результатом діяльності за цей час є 70 успішно діючих пекарень по всій території України, і на цьому ми не зупиняємось!

 

Досить велика кількість міст уже закриті для продажу франшизи у зв’язку зі співпрацею з діючими франчайзі на умові виключної ліцензії на обране місто з планом відкриття наступних пекарень.

 

Основними показниками, які аналізуємо при виборі міста, є:

 • населення,
 • рівень розвитку міста,
 • рівень заробітної плати та платоспроможності населення,
 • діяльність закладів громадського харчування.

Умови партнерства

Для нас важливі такі якості в наших потенційних франчайзі:

 • бажання працювати на результат та приділяти час бізнесу,
 • фінансове становище на час відкриття,
 • досвід підприємництва та управління,
 • вміння аналізувати результати діяльності свого бізнесу.

Визнання

Шалене бажання заявити про себе, про Львів дала сили і сміливість відкрити 25 закладів за 10 місяців після представлення франшизи ЛК в Україні. Чому сміливість? Тому що над відкриттям 25 пекарень працювало лише семеро працівників офісу (а зараз в офісі працює команда з 35 людей).

 

Нашу діяльність високо оцінили, і компанія стала лауреатом Франшизи року в номінації «Відкриття року» за швидкий розвиток мережі − за версією Franch.biz наприкінці 2016 року.

 

Експертна думка

Якщо ти придумав щось нове в сфері громадського харчування, і ти не велика потужна структура, дій як ми:

 • приймай рішення розвиватись і масштабуватись за допомогою моделі франчайзингу, яка не вимагає власних інвестицій;
 • «не вішай» високий цінник на франшизу, щоб формат був доступний;
 • швидко масштабуйся та закріпи позиції на ринку;
 • створи команду, яка зробить твій бізнес сильнішим.